- Gel-filled, Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort
- Designed for use with keyboards
- Nonskid base keeps wrist pad firmly in place on desk
<
>
Compucessory Gel Keyboard Wrist Rest Pads
19" Height x 2.87" Width x 0.75" Depth - Black - 1 Each
Product Code: CCS23717
Product Unit: Each
Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
People who bought this also bought
-
Product Code: ASP30203129 Stock Available
-
Product Code: AVE1102668 Stock Available
-
Product Code: AVE30600524 Stock Available
-
Product Code: BSN656465098 Stock Available
-
Product Code: CCS45163Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: CCS5515121 Stock Available
-
Product Code: FEL58024169 Stock Available
-
Product Code: MCGMCGPAPER4272 Stock Available
-
Product Code: MIICUR0800RB39 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Compucessory |
| Manufacturer Part Number | 23717 |
| Manufacturer Website Address | http://www.compucessory.com |
| Brand Name | Compucessory |
| Product Name | Gel Keyboard Wrist Rest Pads |
| Marketing Information | Wrist rest pad is designed for use with keyboards. Gel-filled Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort. Nonskid base holds wrist pad firmly in place on desk. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Wrist Rest |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 19" |
| Width | 2.87" |
| Depth | 0.75" |
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
limited 1 yr |
Description
19" Height x 2.87" Width x 0.75" Depth - Black - 1 Each
People who bought this also bought
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.