- Protects desktop from scratches
- Improves mouse tracking
- Made from polyester with a rubber, nonskid base
<
>
Fellowes Mouse Pad
0.13" Height x 9" Width x 8" Depth - Black - Polyester - Scratch Resistant - 1 Each
Product Code: FEL58024
Product Unit: Each
169 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: ACC72205116 Stock Available
-
Product Code: BICMPG11133 Stock Available
-
Product Code: BSN157297564 Stock Available
-
Product Code: BSN15737948 Stock Available
-
Product Code: CCS23717Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: CLO015937922 Stock Available
-
Product Code: DYM30254247 Stock Available
-
Product Code: LOG92000867151 Stock Available
-
Product Code: PENZL31W94 Stock Available
Product Details
General Information
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 58024 |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Brand Name | Fellowes |
| Product Name | Mouse Pad |
| Marketing Information | Optical-friendly mouse pad offers improved tracking and responsiveness. Nonskid rubber base protects desktop from scuffs and scratches and prevents slippage. Cover is made of durable polyester. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Mouse Pad |
Product Information
| Features |
|
| Durability | Scratch Resistant |
Physical Characteristics
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Polyester |
| Height | 0.13" |
| Width | 9" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 2.88 oz |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | Taiwan |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |