‹ Prev
Next ›
C-Line 8-1/2"x11" Magnetic Cubicle Keepers Pockets
11" Height x 8.5" Width - Polypropylene - Clear, Black - 2 / Pack
67 Stock Available
- Magnetic design lets you easily apply, reposition or remove
- Clear plastic material allows documents to remain completely visible
- Versatile - display vertically or horizontally
- Perfect for displaying phone lists, photos, certificates and more
Product Details
General Information
| Manufacturer | C-Line Products, Inc |
| Manufacturer Part Number | 37911 |
| Manufacturer Website Address | http://www.c-lineproducts.com |
| Brand Name | C-Line |
| Product Line | Cubicle Keepers |
| Product Model | 37911 |
| Product Name | 8-1/2"x11" Magnetic Cubicle Keepers Pockets |
| Marketing Information | Magnetic pockets for metal surfaces are easy to apply, reposition or remove. The clear plastic design allows documents to remain visible and the information easily accessible by posting it directly on a metal cabinet in your office. Use to displaying phone lists, photos, certificates and more to file cabinets, desks or any metal surface. Insert size is 8-1/2" x 11". Post Magnetic Cubicle Keepers display vertically or horizontally. |
| Packaged Quantity | 2 / Pack |
| Product Type | Photo/Document Holder |
Product Information
| Application/Usage |
|
| Features |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Polypropylene |
| Height | 11" |
| Width | 8.5" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Additional Warranty Information |
This product will be cheerfully replaced with one of equal value if defective in materials, manufacturing or packaging at the time of purchase. Except for such replacement, this product is sold without warranty or liability even though defect, damage or loss is caused by negligence or other fault. |
Description
C-Line 8-1/2"x11" Magnetic Cubicle Keepers Pockets
From the Manufacturer
People who bought this also bought
People who bought this also bought
-
Product Code: ASH100775 Stock Available
-
Product Code: AVE11902931 Stock Available
-
Product Code: BICCSM11BE352 Stock Available
-
Product Code: BICCSM11BK1104 Stock Available
-
Product Code: BSN09956903 Stock Available
-
Product Code: BSN3295332056 Stock Available
-
Product Code: BSN5850641 Stock Available
-
Product Code: CLI87247Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: QRTARCCB301811 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
People who bought this also bought
-
Product Code: ASH100775 Stock Available
-
Product Code: AVE11902931 Stock Available
-
Product Code: BICCSM11BE352 Stock Available
-
Product Code: BICCSM11BK1104 Stock Available
-
Product Code: BSN09956903 Stock Available
-
Product Code: BSN3295332056 Stock Available
-
Product Code: BSN5850641 Stock Available
-
Product Code: CLI87247Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: QRTARCCB301811 Stock Available