‹ Prev
Next ›
Business Source Nickel Plated Call Bell
3.4" Diameter - Nickel Plated, Chromed - Steel - Silver, Black
Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
- Steel construction creates loud, clear ring to quickly grab attention
- Nickel-plated steel is durable for frequent, everyday use
- Chrome color creates elegant appearance for use in any environment
- Compact size allows space-saving placement on countertops
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01583 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Nickel Plated Call Bell |
| Marketing Information | Call bell emits a clear, clean ring. Call bell features a nickel-plated, polished steel bell with steel base. The bell has a 2-3/4" diameter while the base diameter is 3-3/8". |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Call Bell |
Product Information
| Bell Diameter | 2.75" |
| Finishing |
|
Physical Characteristics
| Color Family | Dual Color |
| Product Color |
|
| Product Material | Steel |
| Height | 2.8" |
| Diameter | 3.4" |
Miscellaneous
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Business Source Nickel Plated Call Bell
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN3655011614 Stock Available
-
Product Code: BSN65647Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: GOJ365912CT1085 Stock Available
-
Product Code: KCC21286CT657 Stock Available
-
Product Code: MMM203064134 Stock Available
-
Product Code: PENBK91C127 Stock Available
-
Product Code: PGC08443CT1368 Stock Available
-
Product Code: QRT79552155 Stock Available
-
Product Code: SAN80008A103 Stock Available
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN3655011614 Stock Available
-
Product Code: BSN65647Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: GOJ365912CT1085 Stock Available
-
Product Code: KCC21286CT657 Stock Available
-
Product Code: MMM203064134 Stock Available
-
Product Code: PENBK91C127 Stock Available
-
Product Code: PGC08443CT1368 Stock Available
-
Product Code: QRT79552155 Stock Available
-
Product Code: SAN80008A103 Stock Available