‹ Prev
Next ›
Business Source Flat Clip Clipboard
9" x 12" Sheet Size - Plastic - Neon Orange - 1 Each
27 Stock Available
- Low-profile design with flat clip for space-saving use
- Printed rulers to avoid need to carry extra tools
- Smooth writing surface for neat writing
- Pull-out tab for convenient hanging between uses
Product Details
General Information
| Manufacturer | Business Source |
| Manufacturer Part Number | 01866 |
| Brand Name | Business Source |
| Product Name | Flat Clip Clipboard |
| Marketing Information | Clipboard provides a stylish, functional way to write without the use of a desk. Flat clip makes this durable, transparent plastic clipboard space-efficient and easy to use. Imprinted rulers on both sides of the clipboard have measurements in Imperial and metric. Clipboard includes a pullout tab for hanging. |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Type | Clipboard |
Product Information
| Sheet Size | 9" Width x 12" Length |
| Board Material | Plastic |
| Features | Low Profile Clip |
Physical Characteristics
| Color Family | Orange |
| Product Color | Neon Orange |
| Height | 12.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 0.1" |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Description
Business Source Flat Clip Clipboard
From the Manufacturer
People who bought this also bought
-
Product Code: BAU61624103 Stock Available
-
Product Code: BAUTA161175 Stock Available
-
Product Code: BSN01866BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01867166 Stock Available
-
Product Code: BSN01868178 Stock Available
-
Product Code: BSN018691262 Stock Available
-
Product Code: BSN01869BD209 Stock Available
-
Product Code: BSN01870Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: BSN01870BDCurrently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: BSN49266129 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN01866BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01868178 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN366124621 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN472 Stock Available
-
Product Code: ITA361814745 Stock Available
-
Product Code: MMM810K695 Stock Available
-
Product Code: OIC8306314 Stock Available
-
Product Code: PAP2013311Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: SAN80001A237 Stock Available
Alternative Products
People who bought this also bought
-
Product Code: BSN01866BD4 Stock Available
-
Product Code: BSN01868178 Stock Available
-
Product Code: BSN01868BD29 Stock Available
-
Product Code: BSN366124621 Stock Available
-
Product Code: HEWF6U19AN472 Stock Available
-
Product Code: ITA361814745 Stock Available
-
Product Code: MMM810K695 Stock Available
-
Product Code: OIC8306314 Stock Available
-
Product Code: PAP2013311Currently out of Stock, Contact us for alternatives.
-
Product Code: SAN80001A237 Stock Available